Bilgibanka:Proje ad alanı

Bilgibanka, Hoşgeldiniz
Şuraya atla: kullan, ara
Konu ad alanları Tartışma ad alanları
0 (Ana/makale) Tartışma 1
2 Kullanıcı Kullanıcı mesaj 3
4 Bilgibanka Bilgibanka tartışma 5
6 Dosya Dosya tartışma 7
8 MediaWiki MediaWiki tartışma 9
10 Şablon Şablon tartışma 11
12 Yardım Yardım tartışma 13
14 Kategori Kategori tartışma 15
100 Portal Portaller 101
108 Kitaplar Kitaplar 109
118 Taslaklar Taslaklar 119
446 Ders sayfaları Ders sayfaları 447
710 TimedText TimedText talk 711
828 Modül Modül tartışma 829
2300 Gadget Gadget talk 2301
2302 Gadget definition Gadget definition talk 2303
-1 Özel
-2 Ortam

Proje ad alanı veya Bilgibanka ad alanı, Bilgibanka hakkındaki bilgi veya tartışma içeren yönetim sayfalarından oluşan bir ad alanıdır. Bu ad alanındaki sayfaların her zaman öneki Bilgibanka: olacaktır. Ayrıca, BB: veya standart (herhangi bir MediaWiki sitesi için) önek Proje :. Ad alanı numarası dört (4).

Proje ad alanındaki sayfaların listesi, aşağıda açıklanan sayfalarla değiştirilmiştir.

Terminoloji

  • Proje sayfaları veya Bilgibanka sayfaları Bilgibanka tartışma ad alanlarındaki sayfalardır. Bilgibanka ad alanına dahil olan BilgibankaProje sayfalarına, genellikle bir bütün olarak proje sayfalarından ayırmak için BilgibankaProje sayfaları denir.
  • Meta,da - Bazı insanlar proje ad alanındaki sayfalara meta sayfalar olarak başvurur. Ancak bu, kafa karıştırıcı olabilir çünkü Meta aslında meta.wikimedia.org adresindeki tüm Wikimedia projelerine adanmış sitenin adıdır.

İçerik

"Proje isim alanı" içindeki sayfalar, ansiklopedinin bir parçası değildir. Bu idari sayfalar, editörler tarafından veya ansiklopedinin organizasyonu ve yönetimi için otomatik araçlar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sonuç olarak, genellikle aynı içerik, stil sözleşmelerine veya doğrulanabilirlik standartlarına uygun olarak yazıya ihtiyaç duymazlar. Ancak, tüm sayfalarda olduğu gibi bu sayfalar, Bilgibanka'nın yasal ve davranış politikalarına uymak zorundadır.

Proje ad alanı ücretsiz bir web sunucusu değildir ve makaleler gibi görünen sayfaları barındırmak için uzun vadeli bir arşiv olarak kullanılmamalıdır. Yapım aşamasında olan proje ad alanındaki makaleler taslak ad alanına veya Bilgibanka,nın uzatısına taşınmadan önce geliştirme, geri bildirim ve zaman sağlamak için Kullanıcı Alanı taslağına taşınmış olabilir. Proje ad alanında, içerik olmayan sayfalara uygulanacak politikaları ihlal eden duraklatılmış veya terk edilmiş taslaklar ve sayfalar silinebilir. Editörler, Bilgibanka'da herhangi bir yerinde telif hakkını ihlal edemez veya taciz edemez. Hızlı silme kriterleri altında, bu tür sayfalar hızlı silme işlemine tabidir. Daha fazla bilgi için aşağıya bakın.

Proje ad alanı içindeki sayfalar

Proje isim alanı sayfaları, genel proje şeması içindeki işlevlerine göre düzenlenir. Buna Bilgibanka resmi politikaları ve yönergeleri, işlem sayfaları, tartışma sayfaları, isteğe bağlı makaleler, bakım sayfaları, bilgilendirici sayfalar ve geçmiş sayfalar dahildir.

Proje ad alanındaki sayfaların listeleri için bkz.

  • Bilgibanka:Dizin - Bilgibanka'nın dizin ve dizinlerinin kullanışlı bir listesi.
  • Bilgibanka:Department Dizini – Bilgibanka'nın farklı idari bölümlerinin bir listesi.

Proje ad alanı için ana ağ geçidi Topluluk portalıdır. Topluluk Portalı, proje ile ilgili daha yaygın kullanılan sayfalara kategorize bağlantılar içerir. Kenar çubuğunda Topluluk Portalı sayfasına bağlantı mevcuttur.

Politikalar ve kurallar sayfaları

Politikalar ve yönergeler sayfaları Bilgibanka'nın en iyi uygulamasını tanımlar ve topluluk tarafından geniş çapta kabul edilen ilkeleri açıklığa kavuşturur ve Bilgibanka,yı gözden geçirme sürecinden geçmiştir. Bu sayfalar {{policy}}, {{guideline}} veya {{MoS-guideline}} şablonlarıyla işaretlenmiştir. Temel politikaların özetleri için Politika listesine bakın. Temel kuralların özetleri için, bkz. Bilgibanka'nın ev stili hakkındaki kuralların özetleri için Stil İçeriği Elkitabı sayfasına bakın.